26.08.22 Soraineni sagedus. Idusektori trend: investeeringud süvatehnoloogia ettevõtetesse kasvavad

JAGA:


Tuhandeid idusektori huvilisi kokku toova festivali sTARTUpDay ajal eetrisse minevas „Soraineni sageduse“ saates lahkasid saatejuhid Mario Sõrm ja Oliver Ämarik Eesti iduettevõtluse eesseisvaid väljakutseid.

Muu hulgas märgiti saates, et järjest enam investeeritakse süvatehnoloogia ehk n-ö deeptech ettevõtetesse, mis nõuavad ka teistsuguse profiiliga investoreid. Investorilt eeldab see oskust aru saada süvatehnoloogilise ettevõtte ärimudelist ning valmidust pikaajalisemalt tulemust oodata, sest tootearendus on raha- ja ajamahukas võrreldes näiteks äpiarendajatega. 

Saatekülalisteks olid Startup Estonia juht Eve Peeterson ja advokaadibüroo Sorainen advokaat Mirell Prosa. Mirell on intellektuaalomandi valdkonna ekspert ning lisaks juhib Sorainenis idufirmade valdkonda. Tema õigusnõule toetuvad teiste seas hiljuti raha kaasanud Bolt, Veriff, Montonio, Aurelia ja Reiterate.

Fotol Mirell Prosa, Eve Peeterson, Oliver Ämarik ja Mario Sõrm. Foto: Äripäev

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised