24.11.22 Autojutud: võidusõitja Martin Rumpi ettearvamatu teekond

JAGA:


Kaheksa aastat tagasi lendas Martin Rump viimase hetke kokkuleppel talvisest Eestist päikeselisse Malaisiasse sealse vormelisarja hooaja avaetapile, teades, et see sõit võib vabalt jääda tema karjääri viimaseks. Tänavu osales ta esimese eestlasena maailma kuulsaimaks võiduajamiseks nimetataval Le Mans’i 24 tunni sõidul.
Rump rääkis Äripäeva raadio autosaates pikemalt, kuidas viimane võimalus viis ta 2015. aastaks Hongkongi meeskonna koosseisus Hiina vormelisarja meistrivõistlustele. Selja taha oli jäänud raske hooaeg tugevas vormel-Renault 2.0 eurosarjas, kus Rump jõudis vaid ühe korra punktidele. Tema karjäär rippus juuksekarva otsas.
Ka Aasias kihutamiseks vajaliku eelarve kokkusaamine sujus vaevaliselt. Viimaks tegi KCMG võistkond nädal enne avaetappi ettepaneku: leia esimese sõidu jaoks raha ja tule näita ennast, me teeme sulle kõik omahinnaga.
Sama aasta lõpuks oli Martin Rump Hiina meister. Järgnesid kohalikud kereautode sarjad ning jõudmine Audi Asia tehasemeeskonda. Rump oli löönud Aasias läbi. Varem pole ükski Eesti mootorisportlane sealses regioonis niisugust tähelendu teinud.
Tänavu võistles Rump Euroopa Le Mans’i kestussõitude sarjas, seal hulgas suurel võidusõidul endal. Taas kord sai tehtud ajalugu.
Kuula saatest, millest ammutas Martin Rump raskeimal hetkel jõudu, et vastu pidada ja eneseusku hoida. Juttu tuleb ka Le Mans’i kogemusest ning sellest, mismoodi tal õnnestus Aasias täiskohaga võidu sõitmise ajal omandada teisel pool maakera Inglismaal kõrgharidust.
“Autojuttude” saatejuht on Karl-Eduard Salumäe.
Foto: Absolute Racing

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised