22.09.22 Kinnisvaratund: kuidas äripindadel kõrvalkuludelt kokku hoida

JAGA:


Saates toovad Newseci Eesti juht Janek Hintsov ning LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim välja mitmeid soovitusi, kuidas ärihoonetes nii elektri-, kütte- kui jahutuskuludelt säästa. Janek Hintsov selgitab, millist kasu lõikavad hoone kasutajad ja omanikud sellest kui hoone süsteemid on varustatud kontrollerite ja anduritega ning hooneautomaatika töötab korralikult.
Rait Riim toob välja koos eksperdiga tehtud LHV kinnisvaraportfellis olevate hoonete energiakulude analüüsid ning leitud kokkuhoiukohad, mis puudutavad nii elektritarbimise automatiseerimist, efektiivseimaid küttesüsteeme ning ka valgustite vahetusi.
Samas avaldab Riim saates ka põhjuse, miks kõrged energiakulud ei ole tema hinnangul püsiv problem ning miks ka päikesepaneelid ei pruugi väiketootjate jaoks olla võluvits. Büroopindade kogukulu Tallinnas on Euroopa kontekstis Riimi hinnangul kokkuvõttes väike. “Keskpikas perspektiivis, paari-kolme aastaga loksub energiaturg paika ja ettevõtted saavad nende kuludega hakkama,” on Riim veendunud.
Saates küsime veel, kas valitsuse toetused elektri osas väike- ja mikroettevõtetele muudavad pilti optimistlikumaks, milline on siis ikkagi mõistlik ruumitemperatuur, millised büroopinnad elavad rasked ajad üle ja milliste suhtes kaob nõudlus ning ka seda, mis on toimumas üürihindadega.
Fotol Rait Riim ning foto autoriks Andras Kralla. Saadet juhib Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised