21.12.23 Autojutud: popurrii – Dakar, president Päts ja Ford Sierra

JAGA:


2023. aasta viimases “Autojuttude” saates meenutatakse tänavu eetris kõlanud lugusid ja mõttearendusi.

Äripäeva raadio igakuises autosaates on sel aastal räägitud Fordist ja Ferrarist, Eestis vormelite ehitamisest ja Dakari kõrberallil osalemisest, kadunud automarkidest ja valelikest autoärikatest ning paljust muust.

Ettemängitavates lõikudes vesteldakse näiteks omal ajal president Pätsile ostetud äärmiselt uhkest esindusautost. Näitleja ja poliitikuna tuntud Raivo E. Tamm avaldab, kui palju läks maksma vana Žiguli originaaliväärilisse seisukorda taastada laskmine ning praegu autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liitu ehk AMTEL-it juhtiv Meelis Telliskivi meenutab, kuidas ta töötas 90ndatel noore mehena ühekorraga vormelisõitja ja tehase direktorina.

Saate pani kokku “Autojuttude” tegija Karl-Eduard Salumäe.

Fotol on kohe aasta alguses Saudi Araabias peetud maailmakuulsal Dakari kõrberallil osalenud Eesti ekipaaž Urvo Männama–Risto Lepik. Sel mõõduvõtul esimese ja seni ainsa eestlasena autode klassis piloodina osalenud Männama muljetas veebruarikuises “Autojuttude” saates kogemusest pikemalt. Juba 5. jaanuaril stardivad Männama ja Lepik Dakari rallil taas. Autor: Martin Macik

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised