21.12.22 Äripäeva TOP: majandusministeeriumi asemel on meil vaja energiaministeeriumi

JAGA:


Tänavuses viimases Äripäeva TOPi saates püüame hoopis vaadata, millisesse suunda maailma majandus minemas on ning millised olulised probleemid meie ees seisvad ja lahenduste järele karjuvad.
Stuudios on KPMG partner ja nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere ning tehnoloogia valdkonna juht Tarmo Toiger. Saatejuht ja foto autor on Sigrid Kõiv.
Hanno Lindpere hinnangul pidanuks me eelmisel kümnendil teid ja tuulikuid ehitama, aga me ei teinud midagi. Nüüd on käes: energia varustuskindlust pole ning sõit Tallinnast Pärnusse on nagu seiklus. Diskussioon teede ehitamise üle oli, kuid poliitilist tahet mitte.
Tarmo Toiger tõi välja, et kümme aasta tagasi olid Eesti ja Soome võrdsel stardipositsioonil, mõlemal oli tuuleenergia võimsust ca 300 megavatt-tundi. Nüüd on Soomel 3000 megavatt-tundi. „Me olime tagurlikud,“ ütles ta.
Juba toona arutati, et kas oleks meil vaja energiaministeeriumi. „Milleks meile majandusministeerium,“ küsis Lindpere. „Energia on nii oluline sisend, alati on olnud, aga me ei saanud sellest aru. Majandusministeerium peakski olema energeetikaministeerium.“
Saates veel: milliseid avalikke teenuseid riik 10 aasta pärast enam osutada ei suuda, miks tuleks immigratsiooni suhtuda vähema emotsionaalsusega ja miks peab Eesti kindlasti jätkama avatud majandusega ning miks pensioniea tõstmine on vältimatu.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised