21.11.23 Cleantech: iseliikuvad bussid võivad hakata sõitma juba 2025. aastal

JAGA:


“Cleantechi” saates räägime seekord viimase miili lahendustest ja väikeliikuritest. Täpsemalt on teemaks iseliikuvad bussid, elektritõukerattad ja -rattad.

Kui kaugel oleme seadusandlusega sellest hetkest, et meie tänavatel saaks päriselt ringi liikuda iseliikuvad bussid ja kus kohas nad eelkõige liikuma peaksid? Mida ootavad loodavalt kliimaseaduselt aga tõukerataste tegijad? Neile ja veel paljudele küsimustele vastavad AuveTechi juhatuse liige Johannes Mossov ja Kõu Mobility grupi strateegiajuht Reelika Maranik.

Johannes Mossov ootab, et aastaks 2025 jõuab Euroopa tasemel ühine seadusandlus sinna, et tekivad ühtsed reeglid, mille järgi autonoomsed sõidukid sõita saaksid. “See olukord tähendaks, et tekib üks skaleeritav turg ja see annaks ka võimaluse, et tuua lõppkliendile hinda allapoole ja tuua ka Eestisse pikaajalised projektid. Hästi oluline on, et projektid oleksid pikaajalised – vähemalt pool aastat või aasta – sest alles siis hakkab tema kasulikkus reaalselt välja tulema. See on nii uudne transport, et inimene peab hakkama harjuma sellega. Siis hakkavad inimesed seda igapäevaselt kasutama ja inimesed hakkavad seda usaldama.” sõnas Mossov.

Saadet juhib Mart Valner.

Saadet toetab Cleantech Estonia ja Sunly AS.

Foto: Liis Treimann

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised