20.07.21 Eetris On Tallinna Ülikool. Karjäärinõustaja: diplom on ka tänapäeval oluline

JAGA:


Karjäärinõustaja Piret Jamnese sõnul on lõpudiplom ka tänapäeval riigisektoris ja juhtivatel ametikohtadel töötamiseks oluline või vahel ka lausa eelduseks.

Saates “Eetris on Tallinna ülikool” räägime nendest inimestest, kes on omandanud või omandamas teist kõrgharidust. Arutleme, millised need inimesed on, kuidas erinevad nad otse keskkoolist tulnud õppijatest ja milline on nende motivatsioon teise kõrghariduse omandamiseks.

Veel tuleb juttu sellest, mis saab neist õppijatest pärast ülikooli ja mida nad karjääri vaates endale juurde saavad. Vastuse saavad küsimused, kas ja kus täna lõpudiplom üldse oluline on ja kas lõpetajad peavad töötama erialasel tööl.
Külas on 12 aastat ülikoolis õppinud Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi karjäärinõustamise külalislektor Piret Jamnes.

Saatekülaline tõi välja, et ei propageeri otsuste langetamiseks plusside ja miinuste süsteemi ning selgitas, milline on tema õpetus parimate valikute tegemiseks. Saadet juhib Gregor Alaküla. Foto: Sergio Delle Vedove/Scanpix.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised