19.07.22 Kasvupinnas. Piimatootjaid ootab ees suurte muutuste aasta

JAGA:


Piimanduses on järgmine aasta tulemas suured muutused, kui valmib uus piimakombinaat, mille jõudlus vajaks juurde suure koguse toorpiima ehk laudatäite kaupa lehmasid, kes sellist toodangut annaks, aga neid investeeringuid ei ole kuskilt näha.

Piima kokkuostuhind on läinud üle pika aja üles ja see annaks piimakarja kasvatajatele lootust ehk parematele aegadele. Samas uued kliimaneutraalsuse eesmärgid ei arvesta Eesti põllumajanduse tublide edusammudega ja neid mõõdetakse kõigile liikmesriikidele ikka ühesuguse mõõdupuu järgi.

Neil teemadel räägivad saates Agrone OÜ juht Margus Muld ja Kuivajõe Farmer OÜ juht Urmas Põlluaas. Saadet juhib Juuli Nemvalts.

Fotol: Kuivajõe Farmer OÜ juht Urmas Põlluaas (vasakul) ja Agrone OÜ juht Margus Muld ütlevad, et ühine metoodika, mille järgi mõõdetakse CO2 jalajälge on veel suuresti lahtine ja arvutuskäiku ei suudeta piisavalt põhjendada.

Foto: Juuli Nemvalts.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised