17.08.21 Eetris on ehitusuudised. Ehitusfirmade juhid: roheinnovatsioonil on kõrge hinnalipik

JAGA:


Saate teema on keskkonnanõuded ehituses ning külas on ASi Nordecon juhatuse esimees Gerd Müller ning Tallinna Teede ASi juht Jüri Läll. Küsime, kui palju on ehitusettevõtted keskkonnahoiu nimel pidanud investeerima ning kuidas keskkonnahoiuinnovatsiooni läbi viia.

Selgub, et esimene investeering keskkonnasäästu nimel tähendab investeeringut töötajatesse ning et materjalide ja teiste sisendhindade kallinemine suunab sektorit paratamatult ka loodussäästu suunas. Teemat avades tuleb jutuks materjalitundmine, ehitustehnoloogia, ehitushind, riigihanked, efektiivsus ning jäätmekäitlus.

Külalised annavad ka oma hinnangu Euroopa Komisjoni äsja avaldatud kliimapaketile, mis soovib aastaks 2030 majandustegevust Euroopa Liidus olulisemalt keskkonnasõbralikumaks muuta, ning selgitavad, mida arvavad senisest mahukamast hoonete renoveerimisest, rohelistest töökohtadest ehituses ning jäätmevabast transpordist.

Saadet juhib Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised