16.03.22 Mets ja majandus: sõda Ukrainas nõuab puiduturul ümberorienteerumist

JAGA:


Tänane saade “Mets ja majandus” räägib peaasjalikult sõjast! Puiduturul valitseb ebakindlus ning nõudlus uute tooraineallikate järele aina kasvab.
Intervjuu annab puitmajatootja Finnlog OÜ tegevjuht Alar Anton, kellele on aastatepikkune kogemus Venemaal äri ajamisest. Anton tõdeb, et õnneks jõudsid nemad õigel ajal, ehk siis juba aastal 2014, kui Venemaa Krimmi annekteeris, enda tegevuse Venemaalt välja tõmmata. Nüüd lõppes see täielikult.
Sõjaga kaasneb loomulikult palju probleeme, kuid üks neist on meie sõltuvus Vene puidust. Kuidas seda asendada ajal, kus Eestis räägitakse looduskaitse laiendamisest ja mujal maailmas kasvab järjest nõudlus puidu järele? Kindel on vaid see, et hinnalangust tooraineturul ette näha ei ole.
Ka saate teine pool räägib toorainetest, seekord energeetikas. Eesti sõltuvus Vene maagaasist ei ole küll väga suur, kuid on olema siiski. Aga miks mitte asendada gaas hakkepuiduga? Toorainet peaks meil jätkuma, kasutusele saaks võtta hall-lepikud. Pööre nõuab aga kindlat soovi kogu riigi tasandil.
Ja juttu teeme ka metsade sertifitseerimisest ning PEFC uuest metsamajandamise standardist.
Saate pani kokku metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised