15.12.22 Kinnisvaratund. Ehitusmaastik muutunud: hange enam kümmet huvilist ei too

JAGA:


Need ajad on möödas, kus arendaja sai ehitajalt hanke peale kümmekond pakkumist, on möödas, kinnitab US Real Estate´i juhatuse liige ja ehitusdirektor Tarmo Pohlak saates „Kinnisvaratund“.

Pohlak räägib, et ehitusloa saanud Patarei merekindluse esimene ehitushange on toonud 3-4 huvilist, kelle seast ehitaja valimine praegu käib.

„Teine asi on see, et need pakkumised on kauge kaarega äriplaanist läbi,“ märkis Pohlak ja selgitas, et hetkel tegeletakse muu hulgas sellega, et valminud merekindluse rekonstrueerimisprojekti mudida et leida odavamaid lahendusi.

Kuidas see töö täpselt käib ja kas välja kuulutatud 100 miljoniga saadakse ikka hakkama, kuuled saatest, kus teiseks külaliseks on Citycon Eesti arendusjuht Kristo Sepp, kes tutvustab Cityconi visiooni Rocca al Mare keskusega, mida on plaanis laieneda terviklikuks elu- ja ärikeskkonnaks koos avalike teenuste ja bussiterminaliga.

Lisaks arendajate koostööle arhitektuuribüroodega keskendume saates veel avalikule ruumile ja küsime miks planeerida arendustesse avalikke ruume ja teenuseid – mil määral see äriliselt ära tasub ning kuidas seda ärimudelisse liita.

Fotol ehituskellud US Real Estate Rotermanni kvartali ehitusobjektil, foto autoriks Liis Treimann. Saatejuht on Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised