15.12.22 Investeerimisportfell 2030. Investor: edukaks kauplemiseks tuleb esimene konto õhku lasta

JAGA:


Investor ja Pinsipõlve blogi pidav Karin Ojamäe rääkis „Investeerimisportfell 2030“ saates kuidas tema investeerimiseni jõudis ning miks otsustas ta alustada ka kauplemisega.

Oma portfellid on Ojamäe jaganud kaheks, millest üks on dividendi ja rahavoo portfell, millega ta esimesena alustas ning lisaks on tal ka kauplemisportfell, mis kõige rohkem tähelepanu saab, kuid on kõige väiksem. Varasemalt on kauplemisportfelli tootlus püsinud nulli ringis, kuid sel aastal on ta seal vaikselt, kuid järjepidevalt raha kaotanud.

Kauplemisel sihib Ojamäe 30-35% suurust võidumäära ning ideaalis võiks keskmine võidu ja kaotuse suhe olla 1:4-le, kuid reaalsus on 1:2-le, mis tootlust nullis hoiab ja alla selle, kui teenustasusid arvestada. Kaupleja sõnul on üks õppetund seal, et ülesse suunaga trendil ei tohiks võitjates riski vähendada, mida ta on seni teinud.

Samuti avaldas investor ka oma dividendiportfelli tagamaad ning millises aktsia on tal kõige suurem positsioon ja miks on okei osta kalleid aktsiaid.

Saadet juhib börsikaupleja Markus Tamm

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised