15.12.20 Imeline Teadus. Lemmikloomad lõikuslaual ja Eesti hüdroenergeetiline tulevik

JAGA:


Seekord on Imelise Teaduse saate mõlemad intervjuud seotud Maaülikooliga. Natuke vähem kui kuu aega tagasi avati ülikooli juures uus operatsiooniplokk, mille patsientideks on meie lemmikloomad. Uues plokis on neli saali, mis tähendab seda, et ravijärjekord lüheneb oluliselt. Sealsest tööst ja patsientidest räägib Maaülikooli kliinilise veterinaaria õppetooli juhataja Aleksandr Semjonov.

Teiseks teemaks on energeetika: reedel Maaülikoolis doktoritööd kaitsnud Ottar Tamm analüüsis Eesti jõgede hüdroenergeetilist potentsiaali ja sai kaks ja pool korda suurema arvu, kui seni on aastakümneid kehtivaks peetud – senise 30 mW asemel sai Tamm selleks 80 mW. Doktoritöös hindas ta ka erinevatest mudelitest lähtuvalt seda, millised võiksid olla näiteks kliimamuutuste mõjud Eesti jõgedele ja neis leiduvale veehulgale ning seeläbi ka hüdroenergeetilisele potentsiaalile.

Lisaks heidame pilgu ka detsembrikuise Imelise Teaduse kaanele ja sisse. Saatejuht on ajakirja Imeline Teadus toimetaja Madis Aesma.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised