14.12.22 Äripäeva TOP. Põllumajanduse TOPi võitja: rohepöördega ei pea hulluks minema

JAGA:


Seekord räägime põllumajanduse TOPist ning stuudios on TOPi võitnud Kerseli OÜ taimekasvatuse juht Sven Eerik Pärendson (pildil vasakul) ja KPMG auditi osakonna manager Ilja Fenenko. Saatejuht ja foto autor on Sigrid Kõiv.
Sven Eerik Pärendson ütleb, et oleks ta kümme aastat tagasi teadnud, milliseks muutub maa hind, oleks kõik kohad tühjaks laenanud ja maad kokku ostnud. Praeguse olukorra kohta räägib Pärendson, et emotsiooni on maailmaturu hindades alati omajagu, kuid vilja hind on olnud varem olnud prognoositavam kui täna. Kasvanud sisendhindade tingimustes on ettevõte võtnud kulud range kontrolli alla, kõik vähetähtis on kärbitud ning olemas on selge plaan, mis tahetakse ära teha, kui õnnestub rohkem, siis on juba väga hea. Rohepöörde kohta aga ütles ettevõtja, et kahtlemata on säästlikumaks tegutsemiseks võimalusi, kuid Eesti põllumajandus ei olegi kunagi suur saastaja olnud.
Ilja Fenenko soovitab aga ettevõtetel vaadata üle oma rahalised kohustused pankade ja liisingfirmade ees ning arvestada väljaminekute kasvuga. Teiseks tuleb üle vaadata, millest koosneb toote omahind ning samuti teha vastavad arvutused. Oluline on kassavoogude planeerimine, et ei tekiks olukorda, kus on vaja midagi sisse osta või palku maksta, aga raha pole. Samuti soovitab Fenenko hoolikalt vaadata, milliseid toetuseid on põllumajandustootjatel võimalik riigilt saada ning need kindlasti välja küsida.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised