13.05.20 Triniti eetris: miks Tallink saab riigiabi, aga Bolt veel mitte?

JAGA:


Riigi poolt Tallinkile antav laen ei lähe riigiabi reeglitega vastuollu, sest Euroopa Komisjon on kehtestanud riigiabi ajutise raamistiku, millega muudeti abi jagamise tingimusi ning kiirendati otsustusprotsessi.

Näiteks võimaldab Euroopa Komisjoni riigiabi ajutine raamistik anda riigil konkreetsele ettevõttele laenu parematel tingimustel kui kehtiv turuolukord. Näiteks tohib anda subsideeritud intressimääraga laenu, jättes arvestamata praegustest turuolukorrast tulenevad täiendavad riskid, mis võiksid intressid oluliselt kõrgemaks ajada.

Äripäeva raadio saates “Triniti eetris” selgitasid advokaadibüroo Triniti advokaat Birgitta Ots ja vandeadvokaat Tanel Kalaus, mis on kriisiga seoses riigiabi andmise reeglites muutunud, millega peaksid ettevõtjad riigiabi taotledes arvestama ning miks ei ole Boltil erinevalt Tallinkist veel õnnestunud riigiabi saada? Saadet juhtis Aivar Hundimägi.

Saade valmib koostöös advokaadibüroo Trinitiga.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised