13.04.22 Mets ja majandus: uudne pakendimaterjal toodetakse kodumaisest puidust

JAGA:


Tänase saate “Mets ja majandus” avalugu räägib uudsest pakendimaterjalist. Eesti iduettevõte RAIKU toob turule uudset pakendimaterjali, mis võiks asendada mullikile. RAIKU eeliseks on materjali täielikult looduslik tooraine, milleks on puit. Põhimõtteliselt on tegu õhukeste puiduvedrudega, millel on väga head kaitsvad omadused. RAIKU plaanidest ja arengutest rääkisime ettevõtte ühe looja ja praegu turunduse eest vastutava Karl Pärteliga.
Teise teemana räägime saates kodumaiste metsataimede puudusest. Kui riigimetsa jaoks toodavad piisavas koguses taimi RMK taimlad, siis erametsades jääb taimedest puudu. Samas kehtib meil kokkulepe, et riik ehk RMK erametsadesse taimi ei müü.
Eesti ühte suurimat erataimlat majandava OÜ Eesti Metsataim juhataja Tõnu Lukas on riigis veidi pettunud. Taimetootmist saaks suurendada, kuid vaja oleks teha lisainvesteeringuid. Taimetootmine aga sellist kasumit ei anna, et suurinvesteeringud oleksid võimalikud omavahenditest. Seni, kuni taimlad investeerivad tuhandetes, mitte miljonites, taimenappus ei lõpe, räägib Tõnu Lukas saates.
Saadet juhib metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt.

Fotol Karl Pärtel. Foto autor: Johan-Paul Hion

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised