13.04.21 Imeline Teadus: täppismürk ja pandeemiasurve vaimule

JAGA:


Teadusajakirja Nature valdkondlikus väljaandes Communications Biology ilmus eelmisel nädalal artikkel, milles kirjeldatakse uudse pestitsiidi põhimõtet. Tegemist on korraliku läbimurdega: selle tehnoloogia põhjal saab luua putukamürgi, mis on kahe-ahelalise RNA (dsRNA) preparaat, ja sellise mürgiga saab sihtida ainult ühte põllul möllavat kahjuriliiki korraga, jättes teised puutumata. Kui praegu kasutatakse mürke, mis niidavad maha nii mesilase kui kartulimardika, siis uue geneetilise tõrjevahendiga saab lahti ainult neist putukaist, kellest vaja. Selle kohta käiva uurimustöö juhtiv autor on Eesti Maaülikooli doktorant Jonathan Willow ja töörühma juht on taimetervise õppetooli professor Eve Veromann. Temaga uue kahjuritõrjevahendi põhimõttest räägimegi.

Saate teises intervjuus räägime TÜ psühholoogiainstituudi juhata Kariina Laasiga. Laupäeval toimus konverents „Psühholoogid koroonas(t)“, kus räägiti sellest, kuidas eestimaalaste vaimne käsi aasta jooksul, mil oleme pandeemiaga koos elama pidanud, käinud on.

Saatejuht on ajakirja Imeline Teadus toimetaja Madis Aesma.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised