12.01.23 Kinnisvaratund. Rohesertifikaadi taotlemise hind võib ulatuda üle miljoni

JAGA:


Tallinna kesklinna arendusele rohesertifikaadi taotlemise hind kipub minema seitsmekohaliseks kui arvestada kõikide mõjude ja meetmete pakettidega, mida sertifikaat endaga kaasa toob, kinnitas Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor „Kinnisvaratunnis“.

Kuigi Kapiteli arendusele kesklinna arendusele Arteri kvartal omistatav BREEAM Excellent sertifikaat seab kõrged nõudmised nii ehitamisele kui hoone hilisemale kasutamisele ning see on majanduslikult , on arendaja Remmelkoori sõnul arvestanud, et kõrged standardid on vajalikud.

Valminud kõrghoonele Skyon LEED Gold sertifikaadi saanud Capital Milli ehitusdirektor Silver Neemelo kinnitas samas, et ilma sertifikaadita ei oleks Skyoni ehitus ise väga palju kallimaks läinud, sest ka kohustuslikud energiatõhususe nõuded on piisavalt ranged ning ka arendaja ise soovis rajada võimalikult kvaliteetset hoonet.
Saates räägiti kui suur on otsene hoonete sertifitseerimise tasu, kuidas toimub nende taotlemine, samuti avati täpsemalt, millised on Eestis levinud kahe sertifikaadi erinevused ning mis võiksid olla sertifitseeritud hoonete eelised. Samuti arutleti, miks jääb sertifitseeritud hoonete hulk Eestis seni veel vähema kui poolesajani.

Silver Neemelo ja Allan Remmelkoori kõrval oli kolmandaks saatekülaliseks rohehoonete spetsialist Erkki Seinre. Saatejuht oli Lauri Leet.

Fotol Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor selgitamas Arteri kvartali nurgakivi üritusel Tallinna abilinnapeale Vladimir Svetile arenduse üksikasju. Foto autor: Andras Kralla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised