11.04.24 Teabevara Tund. Ukse taha saadetud verine loomapea ehk räägime efektiivsest võlamenetlusest

JAGA:


„Teabevara tunnis“ käsitletakse teravmeelset ja aktuaalset teemat – võlgade sissenõudmist ja võlgnikega seotud andmete avaldamist. Advokaadibüroo Lindeberg vandeadvokaadid Keijo Lindeberg ja Aldo Vassar jagavad ekspertteadmisi efektiivsest võlamenetlusest.

Saame teada, kuidas võlgade menetlemises püsivalt riske maandada ja millised on vaidlused seoses võlgnike informatsiooni avaldamisega sotsiaalmeedias ja maksehäireregistris. Saatekülalised toovad välja olulised aspektid isikuandmete kaitse üldmäärusest, kohtupraktikast ning sellest, kuidas tuleb võlgnike kohta andmeid avaldades kinni pidada õiguslikest alustest ja vältida seeläbi ebaseaduslikku tegevust.

Lisaks räägitakse, kuidas firmad ja eraisikud saavad end kaitsta, kui nende kohta on ekslikult või põhjendamatult avaldatud võlgniku andmeid. Arutletakse ka selle üle, millal on mõistlik võitlus võlgade sissenõudmiseks ette võtta ja millal tuleks kaaluda sellest loobumist.

Saadet juhib Äripäeva teabevara projektijuht Eve Noormägi.

Fotol vasakult: Keijo Lindeberg, Eve Noormägi ja Aldo Vassar. Autor: Andres Laanem

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised