10.10.22 Uus Maa Kinnisvarasaade. Hinnalanguse ootus on kinnisvaras terav

JAGA:


Uus Maa Kinnisvarabüroo elukondliku kinnisvara juhtiv hindaja Kertu Ehaviir märgib, et korterite ja majade drastilist hinnalangust küll näha pole, aga pakkumiste arvu kasv on tuntav.

„Tundub, et meedias leviv jutt kohe langema hakkavatest hindadest on märgatavalt toonud turule uusi pakkumisi – inimesed üritavad võtta veel kiiresti maksimumi olemasolevatest hindadest,“ märgib Ehaviir.

„Samuti on huvi objektide vastu langenud, objekte otsitakse vähemaktiivselt. Inimesed on ooteseisundil,“ täiendab Uus Maa Tartu büroo kutseline vara hindaja Helena Peiker Uus Maa kinnisvarasaates.

Saates räägime kinnisvara hinnatasemest, pakkumise kasvust ja loiumaks muutuvas turust. Puudutame ka Tartu ja Tallinna turu ning korterite ja maamajade turu erinevusi. Juttu tuleb ka sellest, milliseid kortereid ja maju hinnatakse kõrgemalt ning kui suurt osa määrab elukondliku kinnisvara puhul kütteliik hindaja otsusel.

Samuti räägime, kuidas kujuneb kinnisvarahindaja eksperthinnangu hind, kaua eksperthinnang kehtib st kui vanu hinnanguid pangad arvesse võtavad ning kas ja kuidas ja kas üritavad inimesed hindajat mõjutada, et saada hinnangule kõrgem hind. Räägime ka, kuidas hinnata küsimust millised on suhted naabrite vahel või kuidas toimib ühistu suhete tasandil – mil moel panna suhteid arvude keelde?

Fotol on (vasakul) Kertu Ehaviir ning Helena Peiker, autoriks Äripäev. Saadet juhib Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised