08.12.22 Kõik energiast. Küttekulud pooleks soojustuse kaudu: jälgige, mis jõuab teie seinte sisse

JAGA:


Küttearvetele võib kopsaka lisa tuua hoone kesine soojustus, märgib saates Eesti Varaehituse juhatuse liige Raul Õuemets. Kuna see jääb seinte vahele peitu, tehakse tihti tööd lohakalt, rääkis Õuemets ja lisas, et soojustustöid tuleb neil üle teha ka viis aastat tagasi ehitatud majadele.

Ka PUR vahtu, soojustusmaterjali, mis võib viia küttekulud kuni 95% ulatuses alla, saab valesti paigaldada. Oluline on, et kindlat tüüpi vaht jõuaks õigesse kohta, selgitab Õuemets. PUR vahu puhul on Õuemetsa sõnul rusikareegel, et see on kaks korda soosapidavam kui muu soojustusmaterjal.

Saates räägime ka vahuga seotud eksiarvamustest. Kuigi see on teistest materjalidest kallim, ei tasu ainuüksi kuupmeetri hinnas kinni olla. Esiteks kulub seda poole vähem, lisaks hoiab kokku konstruktsioonilt ja lõppedeks ka küttekuludelt, rääkis Õuemets tasuvusajast.

Õuemets rõhutab majaomanikele veel, et kõik, mis kaetakse ehituse käigus kinni, tehtaks kohe korralikult, sest hiljem on seesuguste asjade puhul ümbertegemine oluliselt kallim. See puudutab nii soojustust, ventilatsiooni, juhtmete vedamist jms. Pigem hoida rahapuuduse korral esialgu kokku viimistlusest, mida saab kergema vaevaga ümber teha.

Milliseid tähelepanekuid soojustuse kohta Eesti Varaehituse juhatuse liige Raul Õuemets veel toob, saab lähemalt kuulata saatest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised