08.06.22 Mets ja majandus: Eesti metsa juurdekasv väheneb

JAGA:


Värskes raadiosaates “Mets ja majandus” vaatame koos Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialisti Madis Raudsaarega otsa värsketele SMI ehk statistilise metsainventuuri andmetele.
SMI on üks põhilisi vahendeid, millega meie metsavarude kohta andmeid kogutakse. Värsketest andmetest selgub, et 2021. aastal oli raiemaht 10,6 miljonit tihumeetrit ning viimastel aastatel on see püsinud üsna stabiilsena millest võib järeldada, et metsa ost ja müük pole suuresti muutunud. Stabiilne on ka meie metsasus ning puuliikide osakaal metsas.
Ärevust on aga tekitanud asjaolu, et viimase viie aasta trend näitab metsa juurdekasvu ja tagavara kerget vähenemist. Miks see nii on ja kuidas on need näitajad seotud raiemahtudega, seda saatest kuuletegi.
Saate teises pooles aga „tõmbame saed käima“ ja räägime raiespordist. Kuidas on see seotud tegeliku metsatööga ja miks toimuvad raievõistlused linnades, seda arutame koos raievõistluste korraldaja Mart Kelguga.
Saadet juhib metsamajandusuudised.ee toimetaja Toomas Kelt.

Foto autor: Toomas Kelt

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised