07.12.22 Energiatund. Ants Vill: kahekordistame maailma tootmisvõimsuse

JAGA:


Ületuleva aastal valmiv Skeletoni uus tehas Saksamaal saab olema maailma suurim omasuguste seas ning kahekordistab superkondensaatorite tootmisvõimsuse maailmas, ütles saates Energiatund Skeletoni ärijuht Ants Vill.
Ettevõtte ärijuhi sõnul ei ole neil Euroopas ega USAs suuruse poolest võrdseid konkurente ning tootmismastaabi osas leiab sarnaste mahtudega tootjaid vaid Aasiast. “Kuigi Ameerikas on toimunud mitmeid konsolideerumisi, näiteks ostis Tesla ära ühe meie konkurendi Maxwelli,“ selgitas Vill.
Leipzigis kerkivas tehases hakatakse superkondensaatorite kõrval tootma ka ettevõtte värskeimat toodet – aku ja kondensaatori omadusi ühendavaid superakusid, mis sobivad ühe laadimiskorra järel kasutamiseks 10 – 30 minutit ning suudavad pakkuda nii suurt võimsust kui ka piisavat energiatihedust.
Saates rääkis Ants Vill sellest, kuidas superakusid arendati kui ka sellest, millistes valdkondades koostöös Shelliga on plaanis neid kasutama hakata. Samuti rääkis Vill, millistes valdkondades rakendatakse superkondensaatoreid ning milline on nende seadmete tööpõhimõte.
Saatejuht on Lauri Leet. Fotol Ants Vill, foto autoriks Andras Kralla.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised