07.09.23 Kümnendi lõpuks 85 000 elektriautot liiklusse: kõigepealt laadimistaristu, seejärel autod

JAGA:


Elektriautode kasutuselevõtt näitab aasta-aastalt aktiivset kasvutrendi. Elektriautode laadimisega seotud üldine teooria on, et 10-15 auto kohta on vaja ühte avalikku laadimisporti. Elektrum Eesti usub, et kõigepealt tulebki luua laadimistaristu, küll siis ka elektriautod järgi tulevad.

Ennustuse kohaselt on kümnendi lõpuks Eestis 85 000 elektriautot, nii et tööpõld infrastruktuuri loomiseks on suur. 2023. aasta lõpuks arvatakse teedel sõitvat umbes 5500 elektriautot ning hetkeseisuga katavad avalikud pordid ka laadimisvajaduse.

Sisuturundussaates tutvustab Elektrum Eesti e-mobiilsuse tootearendusjuht Mario Einama ettevõtte plaane. Elektrumi ambitsioon on arendada Baltikumi suurim laadimisvõrk ja luua Eestis viie aasta jooksul 700 laadimiskohta.

Räägime saates sellest, millised on ettevõtte plaanid kinnisvaraarendajate ja –omanikega ning kas metsa sees, mere ääres ja järve kaldal on atraktiivne pakkuda oma pinda elektriautode laadimiseks. Toome ka välja põhjused, miks üldse elektriautot eelistada.

Lisaks kuuleme teenusepakkuja soovitusi kohalikele omavalitsustele ja riigile ning räägime, millist eksklusiivsust pakub Elektrum Drive telefoni-äpp.

Saatejuht on Tõnu Einasto.

Foto: erakogu.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised