05.04.22 Eetris on ehitusuudised. Hinnatõusu kompenseerimine ehitajale: võimalik, aga keeruline

JAGA:


Saates räägime rajust hinnatõusust ehituses ning ehitajate soovist sõlmitud riigihankelepingute tähtaegu pikendada, raskesti kättesaadavaid materjale lihtsamatel tingimustel asendada ja kokkulepitud hindu tõsta. Selgitame, millistel tingimustel on need muudatused võimalikud ning kuidas Riigi Kinnisvara AS tellijana varem sõlmitud lepingute osas Ukraina sõja tingimustes käitub. Samuti räägime lahti rahandusministeeriumi sel teemal koostatud värske juhendi sisu.
Uurime ka kuidas hakatakse sõlmima uusi lepinguid, kuidas nendes ehitushinna indeksi muutusega arvestama ning anname ülevaate, kuidas on läinud ehitushanked, mis välja kuulutaud peale sõja puhkemisest. Lisaks hindame kainelt kui reaalne on oht, et ehitusplatsidel võib töö keeruliste olukordade tõttu päriselt seiskuda.
Saates on külas Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse esimees Kaupo Kolsar, Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna nõunik Evelin Karindi-Kask ning Riigi Kinnisvara ASi kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. Saadet juhib Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised