04.08.22 Digipööre kaubanduses ja tööstuses: rikkis vestlusrobot soovitas inimesel ennast ära tappa

JAGA:


Saates “Digipööre kaubanduses ja tööstuses” tuleb juttu tehisintellektist ehk AIst ning selle rakendamisest erinevates majandussektorites. Kuuleme, mis see tehisintellekt on, kuidas teda õpetada, mis on tema suurimad puudused ning kuidas ettevõtted temast kasu saavad lõigata. Räägime sellest, millised on juriidilised takistused tehisintellekti kasutuselevõtul ja kuidas USA ja EL selles küsimuses on erinevatel seisukohtadel.
Saate külaline on Tallinna Tehnikaülikooli Majandusteaduskonna Ärikorralduse Instituudi lektor ja Georgia Osariigi Ülikooli, Robinsoni-nimelise Ärikooli, Insight instituudi teadur Tarmo Koppel.
Tarmo Koppel räägib enda töökogemusele tuginedes et tehisintellektil võib olla vahel halb tuju ja soovimatus koostööd teha ning sellest, et rikkis juturobot on on soovitanud inimesel ennast ära tappa. Just see näide kinnitab vajadust olla valdkonna arendamisel ettevaatlik ja seada tarbija huvid esiplaanile.
Saadet juhib Hando Sinisalu.

Pildil Tarmo Koppel. Foto: erakogu

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised