04.05.23 Investeerimisportfell 2030. Indeksisse investeerides tuleb portfelli riske maandada

JAGA:


Järjekordses saates „Investeerimisportfell 2030“ jagas oma investeerimise põhimõtteid ja häid nippe rahatarkuse edendaja ja investor Jekaterina Tint.

Saates jagas Tint kuidas tema alusta 60 euroga investeerimist ning miks liikus rohkem fondiinvesteeringute poole oma portfelliga. Saates tõi ta välja, et pool portfellist on tal aktsiates ja erinevates fondides. Oma tootluse eesmärgiks on ta seadnud 7-9%, kuid proovib seda saada väiksema riskiga.

Ta lisas, et 100% indeksites ei saa istuda, kuna ühelt küljelt on see igav, kuid teisalt tuleb hajutada indeksite languse riski, et vältida suuremaid languseid. Eelmise aasta suurest langusest päästis investorite portfelli hajutatus ka võlakirjadesse, mis pakkus rahavoogu keerulisel ajal.

Samuti selgitas Tint saates jätkusuutliku investeerimise põhimõtteid ning miks ei ole vahet, kas investor müüb oma portfellist naftatootja Exxon Mobile ära, et maailma paremaks muuta. Tindi sõnul tuleb oma investeeringuga panustada otse ettevõtte ärisse näiteks anda laenu mõnele maailmapäästvale ettevõttele.

Saates avaldas investor ka oma portfelli praeguse sisu ning millisel sektoril ta näeb potentsiaali kuna nõudlus on jätkuvalt väga kõrge. Lisaks on Tint oma portfelli soetanud ka kõvasti kukkunud kinnisvarafonde.

Saadet juhib Markus Tamm

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised