04.04.24 Investeerimisportfell 2030. Kaupleja: investor Toomas oleks hull, kui Nvidiat juurde ostaks

JAGA:


Elukutseline börsikaupleja võttis investor Toomase võimalikud ostumõtted ette ning tegi igaühe kohta põhjalikuma analüüsi.

“Hetkel oleks see ebamõistlik otsus,” ütles börsikaupleja Igor Doroshenko selle peale, kui investor Toomas peaks praegu oma Nvidia positsiooni suurendama.

Doroshenko seda otsust heaks ei peaks: “Natukene halb otsus tundub olevat, kuigi tegemist on hea aktsiaga, on selle hind lihtsalt liiga krõbe.”

Värske “Investeerimisportfell 2030” saate fookuses on põhjalik ülevaade aktsiatest, mis on investor Toomase radaril. Doroshenko jagas muuhulgas ekspertarvamust ja analüüsi erinevate sektorite ning ettevõtete kohta alates küberturvalisusest kuni energia- ja tervishoiusektorini.

Kaupleja ise ootab ees korrektsiooni, et siis ise oste teha. “Hetkel on hea ettevõtet valida ja paremat hinda oodata.” Doroshenko peab praegu aktsiad liiga kalliteks.

“Aktsia hind koosneb kahest komponendist, üks on fundamentaalne analüüs, mis sõltub firma kasumist ja käibest ning teine on emotsionaalne pool ja ootused, mis pannakse selle fundamentaalsele väärtusele veel juurde,” lisas Doroshenko.

Samuti tuli aruteluks suurte USA tehnoloogiaaktsiate nagu näiteks Nvidia, Amazoni ja Microsofti tulevik ning juttu tuli sellest, kuidas geopoliitilised riskid võivad mõjutada investeerimisotsuseid.

Saadet juhib Andre Anni Äripäeva börsitoimetusest.

Foto: Igor Doroshenko

Saate „Investeerimisportfell 2030“ salvestamisele pani õla alla finantstehnoloogiaettevõte Admirals.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised