04.01.24 Teabevara Tund: sõlmitud hankelepingu võib lõpetada usaldusväärsuse kaotuse tõttu

JAGA:


„Teabevara tunni“ teemad on seekord seotud riigihankega. Saates tuleb muuhulgas juttu hankedokumentatsiooni vaidlustamisest ja vaidlustuse kulude küsimusest, hankelepingu lõpetamisest usaldusväärsuse kaotamise tõttu ja samuti sellest, kas riigihanke dokumendid peavad olema eestikeelsed.

„Õigusliku poole pealt peaks olema eesmärk, et edukas pakkuja ei saa niisama lihtsalt pakkumust tagasi võtta. Seadusandlus võimaldab seda aga teha üsna lihtsal viisil,“ selgitab Tuulikki Laesson. „Näiteks kui omavahel seotud pakkujad esitavad pakkumusi, edukaks pakkujaks määratu võtab pakkumuse tagasi ja võidab teine pakkuja. Sellises olukorras võib juba sõlmitud hankelepingu üles öelda, kui vastutava isiku käitumisviis ei olnud piisavalt usaldusväärne. See on üks probleemkoht, mis on tulnud välja pikemaajalises praktikas.“

Kehtiva seadusandluse eripärasid ning kohtupraktikat avab õigusbüroo Laesson ja Partnerid juht Tuulikki Laesson. Saadet juhib Äripäeva teabevara projektijuht-toimetaja Külli Seppa.

Fotol Tuulikki Laesson. Autor: Andres Laanem

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised