04.01.23 Energiatund. Tuumajaama rajamiseks läheb 500 miljonit laenuraha

JAGA:


Kui seni on Eestisse tuumajaama rajamist planeeriv Fermi Energia kaasanud tuumajaama rajamiseks neli miljonit eurot, siis tuumajaama valmimiseks tuleb laenuraha kaasata oluliselt rohkem, sõnab saates Energiatund Fermi Energia juhatuse liige Henri Ormus.

Ormus märgib, et laenuraha lõplikku osakaalu on praegu raske öelda, ent ilmselt peaks laenuraha osakaal koguinvesteeringus ulatuma pooleni jaama kogumaksumusest ehk ligikaudu 500miljoni euroni.

Teaduste Akadeemia energeetikakomisjoni esimees Arvi Hamburg rõhutab, et kuigi tuumaelektrijaama Eestisse rajamise initsiatiive on olnud ennegi, on praegune tõsisem, kuna erainvestori risk on oluliselt rohkem läbi kalkuleeritud kui varasemad riiklikesse arengukavadesse kirjutatud plaanid.

Saates räägime tuumajaama sobivusest Eestis ja toome välja selleks vajaminevad eeldused.
Räägime tuumajaama ohtudest, radioaktiivsete jäätmete ladustamisest, tööjõuvajadusest ning energia hinnast. Tuumajaamadest kõneledes keskendume paljuski arendaja Fermi Energia poolt välja käidud Eestile sobivatele väikestele moodulreaktoritele ning kõneleme ka nende rajamise maksumusest.

Fotol on Henri Ormus, foto autoriks Raul Mee. Saatejuht on Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised