01.12.22 Kaamos Energy juht: kavandatav seadusemuudatus takistab taastuvenergia arengut

JAGA:


Riigikogus menetletav elektrituruseaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on kiirendada taastuvenergiale üleminekut, loobib taastuvenergia kiiremale kasutuselevõtule hoopiski kaikaid kodarasse, selgitab saates Kaamos Energy juht Mihkel Loorits.

“Seadusloomest tulenevalt võib tekkida olukord, kus tegelikult päikesepargi juurde enam tuuleparki rajada ei saa. Tulevikus võib see küll võimalik olla, kuid see tähendab kaks korda pikemat taastuvenergia kasutuselevõtu perioodi,” märgib Loorits ja lisab, et see pole efektiivne lähenemine – arendajad peaksid omavahel koostööd saama teha.

“Tehnoloogianeutraalsus peaks säilima, muidu mängime lühinägelikkusega maha Eestis oleva konkurentsieelise arendada kiirendatud korras taastuvenergiat,” põhjendab Loorits, miks Kaamos Energy muudatustele vastu on. Taastuvenergia portfell peaks olema mitmekesine, leiab ta.

Sarja “Kõik energiast ja säästmisest” esimeses osas räägime roheenergeetika arengust, aga ka era- ja ärihoonete energiamajandusest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Fotol Mihkel Loorits.
Foto autor: Liis Treimann

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised