01.11.22 Eramaja ehitus: kardinalahenduse varase läbimõtlemisega käib käsikäes nii mõnigi võit

JAGA:


Selleks, et ei kannataks kardina või muu aknakatte disain, kasutajamugavus ega ka funktsionaalsus, on mõistlik selle tehnilisele lahendusele mõelda juba ruumi planeerides, mitte siis, kui hoone on valmis, selgub aknakatetele keskenduvast saatest.

Kui kardinalahendused mõeldakse läbi hoonet planeerides, laienevad valikud ning eriti mängib see rolli minimalismi juures. “Kui kõik on serva taga peidus või süvistatud, on vaja valada õiged sooned siinide jaoks, peab see olema väga-väga täpselt juba eelnevalt paigas, sest hiljem ümber teha – see on suur ja kulukas töö,” toob saates ühe näite aknakatteid pakkuvast ettevõttest Disain Digesto firma juht Mikk Lainvoo.

Just tehniline pool – näiteks kust kuhu ja kuidas kardin liigub, kas kasutada rulood, ribakardinat, tülli või midagi muud, on see elektriline või mitte, kas radioaator jääb kardinatele ette – tuleks korralikult läbi mõelda, leiab sisearhitektuuribüroo Vaikla Disain sisearhitekt Argo Vaikla. Tekstiilivalik aga võiks tema sõnul jääda viimaseks sammuks.

Millega kardinalahendust planeerides arvestada ja milliseid vigu tasub vältida, kuuleb lähemalt saatest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.  

Fotol Mikk Lainvoo ja Argo Vaikla. 
Foto: Äripäev

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised