01.02.22 Kasvupinnas. Pangad: põllumajandus peab varsti oma jalajälje ette näitama

JAGA:


Põllumajanduses on aina rohkem hakatud rääkima ettevõtete süsiniku jalajälje mõõtmise vajalikkusest. Varasem ettevõtete jätkusuutlikkuse mõiste on saanud selles valguses hoopis avarama tähenduse.

Tulevikus hinnatakse ettevõtete krediidivõimekust just nendest parameetritest lähtuvalt. Täna õnneks veel pangad täiendavaid tegevusi ettevõtetelt ei nõua, küll aga käivad ettevalmistused tuleviku tarbeks.

Need põllumajandusettevõtted, kes tulevikus ei taha investeeringu tarbeks laenuraha küsides halba üllatust kogeda, need peavad juba täna mõtlema, millised on rohepöördest tingitud muutused ja kuidas ettevõtte tasandil võetakse uus mõtteviis ja teadmised kasutusele. Ikka selle nimel, et hoida ümbritsevat keskkonda ja planeeti.

Kasvupinnase saates räägivad Swedbanki põllumajandussektori juht Brit Padjus ja jätkusuutlikkuse strateeg Anu Liblik ning LHV-poolseid mõtteid jagab jätkusuutlikuse spetsialist Mihkel Tamm. Saadet juhib Juuli Nemvalts.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised