"Si Vis Pacem…" nr. 113 – salvestus: 13. märts 2024
Kas on võimalik võita sõda, kui selleks puudub tahe?
Seekordses saates räägime Ukraina sõjast. Püüame vene brutaalse hävitussõja taustadest anda laiema rahvusvahelise panoraami. – Räägime Euroopa ja Ameerika abiprojektide kinnijooksutamisest, mõnede poliitikute vaprast usinusest sõtta tormata, et ise korjata poliitilisi dividende. Räägime USA presidendivalimiste tüüpilisest, iga nelja aasta tagant korduvast vastasseisust, mille halvavad mõjud ulatuvad kogu läänemaailma kaitsekoostööni ja praegu ka sõdiva Ukrainani, kus otsustatakse Ida-Euroopa saatus. Kas NATO pealiitlane USA kaotab seeläbi oma tõsiseltvõetavust?
Saate lõpus jõuame aga kodukamarale: kuidas riiki kaitsta, kui vene putinistid oma hulluses ründaksid Eestit? Meenutame lühidalt K. Pätsi ja J. Laidoneri riigipööret 12. märtsil 1934, millest äsja möödus 90 aastat ja mis peavoolumeedias täielikult maha vaikiti. Kerkis küsimus, miks nii õpetlikku ja Eesti saatust muutvat ajaloosündmust nii sihilikult "unustatakse"? Ehk on sel seoseid tänapäevaga?…
Saatel on külas Ants Frosch – Riigikogu saadik, erudiplomaat, Eesti välisluure – tollase nimega Teabeameti – looja ja esimene juht.
Saatejuht on Erik Boltowski
"Si Vis Pacem…" Kas on võimalik võita sõda, kui selleks puudub tahe?
JAGA: