Kallinenud energiahinnad sunnivad otsima säästmisvõimalusi ja ventilatsioon on üks koht, mille arvel püütakse kokkuhoidu saavutada. Küll aga ei ole hea lahendus ventilatsiooni täielikult väljalülitamine ja seeläbi õhukvaliteedi langetamine, selgitavad asjatundjad.
Kehva ventilatsiooni korral levivad haigused varmalt, tekivad niiskuskahjustused, ka hallitus ning kõik see mõjub inimese tervisele halvasti, rääkimata heaolust ja produktiivsuse langemisest. Kuidas aga kokkuhoidu siiski saavutada?
„Oluline on üle vaadata hoone kasutusprofiil. Hoone haldaja, hooldustiim peaks üle käima süsteemid ja optimeerima need nii, et need vastaks sellele, kuidas ja millal hooneid päriselt kasutatakse. Kontorites näiteks on ju teada, et tööpäevad kestavad üheksast viieni,“ räägib saates ETS NORDi arendusjuht Timo Olesk ja lisab, et kui täna on näiteks 30% töötajatest kodukontorites, saab vabalt 30% ulatuses vähendada ka õhuvahetust, et viia energiatarbimine alla.
Saates tuleb juttu sellest, millele korrektset õhuvahetust planeerides tähelepanu pöörata, kuidas ventilatsiooniga seotud kulutusi optimeerida ja milline on täna hoonete ventileerimise üldpilt Eestis. Saates on külas ventilatsiooniseadmete tootmisega tegeleva ettevõtte ETS NORD arendusjuht Timo Olesk ja tootejuht Margus Napp. Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Fotol Margus Napp ja Timo Olesk.
Foto: ETS NORD.