#67: kuidas rääkida vähihaigega elust ja surmast? (külas Keiu Roosimägi ja Kristina Amor)

JAGA:

V A I G I S T A T U D. Nii ütleb vahel enda kohta jurist, puuetega naiste eest seisja, abistamiskeskkonna Helpific ellukutsuja ja ema Keiu Roosimägi, kes põeb vaikselt elu lõpu suunas kulgevat ja harvaesinevat sarkoomivormi. “Kõige raskem on oma pere ja lähedaste ja sõpradega. Nad ei saa aru, et see on final. Kellelgi teisel on ju hästi läinud. (Aga mina olen terminally ill). Ah, mis Sa sellest praegu räägid! (Millal siis?) Sinuga seda ei juhtu. Sul läheb paremaks, näed ju hea välja. Ah, mis jutt, ära hakka jälle sellega – kui kuuldakse, mis mälestusi tahan veel kogeda, koguda. Jah, ja lõpuks tekib sellest tühistamisest endal ebamugavus, ärevushäired – oled minekul, aga öelda midagi ei tohi. Vaigistatud Naine,” ütleb Keiu ja lisab: “Palun laske meil rääkida. Ka suremisest ja surmast!”

 

Keiu on elanud lapsest saati neurofibromatoosi diagnoosiga ja läbi teinud 58 operatsiooni – tegu on tõelise ellujääjaga, kes hoolimata võitlusest kasvajatega on säilitanud rõõmsa ja virge vaimu, niiet jõuab teha rohkem kui mitu inimest kokku.

Keiuga koos käis Telegrami peakontoris Helpificu projektijuht, erivajadusega naiste inimõiguste projekti fotonäituse NAINE koordinaator ja sõbranna Kristina Amor.

Koos aitasid naised heita valgust vähihaigete ja puuetega naiste olukorrale Eestis, rääkida Helpificu tegemistest, projektist NAINE ning surma ja suremisega silmitsi seismisest.

 

www.telegram.ee/eesti/telegrami-podcast-67-kuidas-raakida-vahihaigega-elust-ja-surmast-kulas-keiu-roosimagi-ja-kristina-amor

 

Veel

Telegrami Podcast
Telegrami Podcasthttps://www.telegram.ee/podcast
Konspirituaalses meelelahutussaates jutustavad Telegrami asutajad Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas päevakajalistel teemadel, seda muidugi tsensuurivabalt.

Populaarsed

Hiljutised