#009: Maria Juur – Eesti elektroonilise muusika saadik maailmas

JAGA:


Minu vestluskaaslane meie üheksandas saates on Maria Juur, artistinimega Maria Minerva, keda tuntakse elektroonilise muusika maailmas oma huvitava kõlapildi ning pidevalt muutuvate kontseptsioonide tõttu. Ta on omandanud kunstiajaloo magistrikraadi Londoni ülikooli Goldsmithsi kolledžis, mille käigus ta keskendus pigem muusikaajaloo ja -teooria uurimisele. Viimase 5 aasta jooksul on ta välja andnud 5 albumit. Peale lühikest eluperioodi Lissabonis ja paari aastat New Yorgis resideerub ta nüüd Los Angeleses, ning on lisaks muusikale tegev ka keskkonnakaitses.

Meie vestlus katab laia ringi teemasid:

– milline on Maria Minerva muusikaline stiil?
– miks meeldib talle artistina vähem tähelepanu?
– milline näeb välja ideaalne päev kui ta parasjagu muusikat loob?
– miks hoolib ta puhtast keskkonnast ja toidust meie laual?
– kui erinev on elu Ameerikas ja Eestis – töökultuur, esitlemise oskus, loodus, ühiskond, haridus jm elu aspektid?
– miks arvab ta, et Eesti ei ole mingi perifeeria, ja miks ta tunneb uhkust Eesti üle?

Saade on salvestatud 17. oktoobril 2016 Skype’i vahendusel, mistõttu lähevad paaris kohas sõnad kaduma, kuid loodetavasti pole see liiga häiriv.

Tegemist on väga huvitava, loova ja vaba hingega, kes hoolib nii Eestist kui ka keskkonnast, miles me kõik me elame.

Kõik saatetutvustused koos märkmete ja viidetega on leitavad lehe allosas. Siin on minu vestlus globaalse eestlase, Maria Juurega. Head kuulamist!

Jälgige meid Twitteris twitter.com/GlobaalneEesti

Podcasti taustamuusika: Pete Josef “Colours” (www.petejosef.com), plaadifirma Sonar Kollektiv (@sonar-kollektiv). Kõik õigused kaitstud.

Veel

Globaalsed eestlased
Globaalsed eestlased
Globaalsed eestlased” on uus veebisaade ehk podcast, eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma, ennast avada ja üksteiselt õppida. Saatejuht Rainer Sternfeld, eesti ettevõtja Silicon Valleys. Üle poole oma pea saja-aastasest eksistentsist oleme elanud võõrvõimu all. Sellest ülejäänud ajal oleme vaba rahvana saanud kaks korda demokraatlikku ühiskonda, riiki ja majandust üles ehitada, ning viimase 25 aasta jooksul oleme näinud kiiret arengut nii kodus kui maailmas meie ümber. Eestlaste liikumine vabas maailmas on andnud võimaluse panna meid proovile tippkonkurentsis erinevatel elualadel. Saatekülalisteks on rahvusvahelisel areenil tegutsevad eestlased või eesti juurtega inimesed erinevatelt elualadelt – arstid, ettevõtjad, kunstnikud, poliitikud, heliloojad, sportlased jpt. Vestleme nende elust ja tööst ning dekonstrueerime saatekülaliste mõttemaailma, töömeetodeid, lemmikraamatuid, treeningkavasid, jne. Milline on olnud märkimisväärsete globaalsete eestlaste käekäik? Kuidas nad mõtlevad ja töötavad? Mida on nad edu nimel pidanud tegema, millest loobuma? Saate läbivateks teemadeks on lisaks ka Eesti käekäik, eestlus globaliseeruvas maailmas, meie ühiskondlik küpsemine ja vabaks kasvamine, ning mida saaks igaüks oma elus teha selleks, et rahvusvahelises konkurentsis võita? Teisisõnu, podcasti eesmärk on luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma Vabariigi 100. sünnipäeva eelsel ajajärgul. Kuula saateid teel tööle või kooli, sportides, köögis kokates või lennukis 10000 meetri kõrgusel pilvede kohal.

Populaarsed

Hiljutised