Portfellihalduritega: kitsas väin, lai mõju - LHV podcast 2 2026
Tagasi saatesse

Episood

Portfellihalduritega: kitsas väin, lai mõju - LHV podcast 2 2026

LHV 26. märts 2026

Ava kõik episoodid

Kirjeldus

Kvartaalses turuvaates võtame koos LHV portfellihaldurite Kaius Kiivramehe ja Mikk Tarasega fookusesse teema, mis on kiiresti kujunenud globaalse majanduse üheks närvipunktiks – Hormuzi väina sisulise seiskumise ja selle võimaliku mõju turgudele.

Arutame, kuidas ühe kitsalt pudelikaelana toimiva piirkonna häired võivad mõjutada energiaturge, inflatsiooni, tarneahelaid ja lõpuks ka investorite otsuseid üle maailma. Räägime sellest, miks Euroopa on tänu taastuvenergia investeeringutele varasemast paremas seisus, kuidas Hiina on aastaid teadlikult ehitanud üles suuremat sõltumatust ning miks maailm liigub üha enam piirkondliku iseseisvuse, energiajulgeoleku ja füüsilise taristu investeeringute suunas. Samuti vaatame, kuhu suunda investor peaks sellises muutunud keskkonnas oma pilgu pöörama. Saadet juhib LHV privaatpanganduse investeerimisteenuste juht Argo Metsaru.

Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil www.lhv.ee ja küsi nõu meie asjatundjalt. Podcastis esitatud seisukohad on informatiivsed ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. AS LHV Pank ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest. Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised. Võimalike kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Investeerimisotsuste tegemisel kasuta ametlikku informatsiooni väärtpaberi kohta, tutvudes iseseisvalt riskide ja tingimustega.

Esitatud teave on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest. Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised. Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.