#443 | Kevadel Balkanile: mõistlikud hinnad ja ootamatult palju vaatamist
Tagasi saatesse

Episood

#443 | Kevadel Balkanile: mõistlikud hinnad ja ootamatult palju vaatamist

Järgmine Peatus 10. märts 2026

Ava kõik episoodid

Kirjeldus

Kevad on parim aeg Balkanilereisida, sest siis on ilmad juba mõnusalt soojad, turiste on vähemning hinnad vägagi taskukohased.

Emile Laur ja Harli Kodasma onelanud Horvaatia pealinnas Zagrebis kahel ajaperioodil ning avastanudpõhjalikult nii Horvaatiat kui ka ümberkaudseid riike. Emilietunnistab, et talle meeldib Zagreb väga, kuid üldiselt pole tajulgenud selle külastamist kellelegi soovitada. Samuti on Sloveeniapealinn Ljubljana väärt avastamist.

Piirkonna kõige positiivsemaksüllatuseks peavad Emilie ja Harli aga Bosnia ja Hertsegoviinat. Nadmärgivad, et kuigi umbes pool rahvastikust on islami usku, elavadbosnialased katoliiklastega harmoonias – seda on lausa huvitavvaadata, kuidas kaks religiooni tänavapildis segunevad.

Saates on veel juttu, kuidasvältida „päisel päeval röövimist”, miks pole serblased niisõbralikud nagu arvatakse ning mis piirkondi tasub külastada.

Vestlust juhib Liina Kohlmann.