Podcastide võimsuse avastamine- Eesti uus suund

JAGA:

Kodumaised podcastid pakuvad eestlastele ja Eesti kultuurile lähedasi teemasid ning lugusid. Need podcastid käsitlevad Eesti ajalugu, kultuuri, keelt, traditsioone ja identiteeti, mis aitab kuulajatel tunda end seotuna ja näha enda kogukonda kajastavat sisu. Mujal maailmas on podcastid viimaste aastate jooksul leidnud tee tänu erinevate suundade turundamisele. Olgu selleks pangandus, kultuur, muusika või ajakirjandus- taskuhäälingud on eriline võimalus kuulajateni jõudmiseks.

Kuid millised tuuled puhuvad Eesti podcastide maastikul ja mille poolest erineb nende võim muudest meediavahenditest?

  1. Eestikeelne sisu: Eesti podcastide puhul on oluline faktor eestikeelne sisu. Paljud podcastid toodavad oma sisu eesti keeles, mis võimaldab kohalikel kuulajatel paremini siduda ja kaasa elada. Eestikeelse sisuga podcastid katavad erinevaid teemasid alates uudistest ja ajaloost kuni meelelahutuseni. Populaarseks on mujal maailmas saanud inglise keelsed podcastid ja seda peamiselt kuulajaskonna kasvatamise eesmärgil. Mida suuremale publikule kuuldavam oled, seda suurem on tõenäoliselt ka kuulajate arv. Siiski, Eesti on keskendunud pigem oma keelsete podcastide loomisele, et olla kuuldav 1.3 miljoni inimesele.
  2. Eestis on tekkinud mitmeid kodumaiseid podcaste, mis keskenduvad erinevatele teemadele. Näiteks on olemas podcaste, mis räägivad Eesti kultuurist, ajaloost, ärist, tehnoloogiast, poliitikast ja paljust muust. Need kodumaised podcastid aitavad rikastada Eesti auditooriumi sisuga, mis on kohalikele kuulajatele oluline. Pärnumaa üheks populaarsemaks taskuhäälinguks on Pärnu Postimehe “Sõnu ei söö”, mille puhul on tegemist uudiste programmiga, mille stuudios arutletakse nii poliitilistel kui ka kultuurilistel teemadel.
  3. Podcastidest on saanud meedia maastikul olulised turunduskanalid. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised ettevõtted kasutavad oma sihtrühmani jõudmiseks reklaamikanalite podcaste. Taskuhäälingusaated pakuvad reklaamijatele võimalust jõuda madalal tasemel vaatajaskonnani, kuna taskuhäälingusaateid tarbitakse sageli ja aktiivselt. Kui hommikuse rutiini hulka kuuluvad podcastide kuulamised, siis on võimalik neid saateid kasutada reklaamikanalina. Tõeline jackpot on aga reklaamikonto, mille abil on võimalik oma ettevõtet kellegi taskuhäälingu saates reklaamida. Vastandlik reklaam aga on Eestis ülimalt populaarne, sest sümbioosne koostöö omab alati positiivset tulemust.

Eesti podcastimaastik on mitmekesine ning populaarsust koguvad erinevad podcastid erinevate teemade ja žanritega. Siin on mõned näited populaarsetest podcastidest Eestis: 

  1. “Miks Mitte?!”: See on üks populaarsemaid Eesti podcaste, kus saatejuhid Rasmus Rask ja Johannes Roost lahkavad erinevaid teemasid, sealhulgas kultuuri, ühiskonda, teadust ja meelelahutust. 
  2. “Kuulajad”: Saatejuht Indrek Treufeldt kutsub külalisi erinevatelt elualadelt, et arutada ühiskonnas aktuaalseid teemasid ning laiemalt elu mõtteid ja tähendust. 
  3. “Hallo, Kosmos!”: Saatejuht Ingrid Peek intervjueerib erinevaid inimesi, kes jagavad oma mõtteid teaduse, spirituaalsuse, enesearengu ja alternatiivmeditsiini teemadel. 
  4. “Naistepuna”: Saatejuhtidena tegutsevad Jana Hallas ja Kristiina Hallas, kes arutlevad vabalt ja avameelselt erinevatel teemadel, alates kultuurist ja ühiskonnast kuni emaduse ja suheteni. 
  5. “Räägime Asjast”: Saatejuhtidena tegutsevad Liina Randpere ja Reimo Sildvee, kes vestlevad erinevate külalistega Eesti meedia, poliitika ja ühiskonna teemadel. 
  6. “Kuulmeid?” Saatejuhid Karl Vilhelm Valter ja Teet Ulviste võtavad fookusesse muusika, tuues kuulajateni uudiseid, arvustusi ning põnevaid intervjuusid muusikutega. 

Need on vaid mõned näited populaarsetest Eesti podcastidest ning valik on lai ja pidevas muutumises. Populaarsust saavutavad podcastid sõltuvad kuulajate eelistustest ja vajadustest ning võivad hõlmata erinevaid žanre ja teemasid.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Veel

Hiljutised