140. osa: Howard Frier: viie-kuue aastaga jõuab üks eestlane NBAsse

JAGA:


Õhtulehe korvpallisaates “Viies veerandaeg” oli ajakirjanikel Ville Arikesel ja Jarmo Jagomäel külas endine mängija ning praegune treener Howard Frier.

USAs Virginias üles kasvanud Frier meenutab oma lapsepõlve ning selgitab, miks ta Ameerika jalgpalli asemel korvpalli valis. Lisaks jutustab ta põnevalt oma ülikooli ajast Colorados, kus ta oli kõva kaitselõvi ning võttis teiste seas rajalt maha nii Vince Carter´i kui ka Paul Pierce´i. Temaga ühes meeskonnas mängis Chauncey Billups, kellelt ta tulevaseks karjääriks nii mõndagi kaasa sai.

Saate teises pooles meenutab Frier, kuidas ta Eestisse jõudis, millised mälestused tal Ehitustööriista ja Kalevi aegadest on ning miks ta otsustas Maarjamaale paikses jääda.

Samuti tuleb arutluse alla Eesti korvpalli üldine seis. Kui andekad meie praegused noored on? Milline omadus Frierile Eesti treenerite puhul ei meeldi? Mille negatiivsega üllatas ameeriklast Rauno Nurger? Nendele ja paljudele teisele küsimustele saab vastuse saatest.

Head kuulamist!

Veel

Viies veerandaeg
Viies veerandaeg
Viies veerandaeg on Õhtulehe sporditoimetuse korvpallisaade, kus saatejuht Andres Sõber kutsub igal reedel stuudiosse külla inimese, kel kossumäng südamelähedane. Mõnikord harvem juhtub aga nii, et mikrofoni taha satub keegi, kes on palli vaid näpuotsaga puutunud. Üks on kindel – üllatusi jagub igasse saatesse!

Hiljutised