10. osa: aasta kõige lollim ehk Blatti vallandamine, LeBroni seitse ametit ja Balti liiga süsteem

JAGA:


Tänases saates antakse lõplik ja selge vastus, kas NBA klubi Cleveland Cavaliersi juhid olid potentsiaalset kuulsuste halli peatreenerit David Blatti vallandades täie mõistuse juures või LeBron Jamesi mõju all (1.00). Arutleme muu hulgas, kas Tyronn Lue on võrreldav Luke Waltoniga (6.50), kuidas Pat Riley virutas haamriga (14.00) ja mis eristab NBAd Euroopast (16.05) ning mis saab Blattist edasi (22.15).

Seejärel proovime aru saada, kas Eesti koondis ongi nüüd korralik sparringupartner tugevatele korvpallimaadele või on kohtumine Saksamaaga lihtsalt juhus (25.50), samuti pakuvad kõik kolm saatejuhti välja oma unistuste vastase. Ville Arike meenutab ka Saksamaa-Eesti kohtumist 1993. aasta EM-finaalturniiril, mille Eesti võitis 113:103 (32.30).

Saate teises pooles imestatakse (35.15), milline imesüsteem on tehtud korvpalli Balti Liigas, kus kõik põhihooajal mänginud meeskonnad võivad pääseda play-offi. Lisaks ei osale seal kõik regiooni paremad meeskonnad.

Kihlveonurgas (41.20) soovitame kaht Euroliiga ja üht NBA ennustust.

Saadet lõpetavas kiirtulerubriigis “Viis vabaviset” keskendumegi … vabavisetele (44.55), mille kohta on kolm esimest kiirküsimust. Nädala viktoriiniküsimus on aga selline: Gregg Popovich sai San Antonio Spursi peatreeneriks hooajal 1996/97. Mitu treenerivahetust on alates sellest hetkest NBAs toimunud? Vastust kuulete saate lõpus.

Saates osalesid Õhtulehe ajakirjanikud Henry Rull, Ville Arike ja Martin Šmutov.

Veel

Viies veerandaeg
Viies veerandaeg
Viies veerandaeg on Õhtulehe sporditoimetuse korvpallisaade, kus saatejuht Andres Sõber kutsub igal reedel stuudiosse külla inimese, kel kossumäng südamelähedane. Mõnikord harvem juhtub aga nii, et mikrofoni taha satub keegi, kes on palli vaid näpuotsaga puutunud. Üks on kindel – üllatusi jagub igasse saatesse!

Hiljutised