“Vala välja!” #7: “Ema Hukatus” ehk maailma trendijook džinn

JAGA:


Kas võiks öelda, et Eesti uus Nokia on džinn, kange jook, milles põhiline maitsestaja on kadakamari ja siis veel 9 kuni nelikümmend muud ürti? Hetkel on Eestis džinni joomine ja tootmine oma täielikus kõrghetkes – kes ei tooda see joob ja kes ei joo see mõtleb sellele. Iga pidu ja seltskond koondub aina enam kohalikust kärakast ja toonikust kokku segatud joogi ümber nautides uuemaid kokteile ja segusid.

Stuudios on lisaks saate tavapärastele häältele – Martinile, Keiule ja Liisale – ka kaks Eesti džinnitootjat: Rene korporatsioonist Distillirium, mille joogibränd on Metsis ja Tarmo, kes toodab Saaremaal džinni nimega Lahhentagge. Uurime neilt järele, mis see džinn üldse on, miks nemad seda jooki toodavad ja mekime parimaid neist džinnidest segatud kokteile!

Kirjuta meile soovituste, pakkumiste ja küsimustega aadressil vala@delfi.ee või facebookis www.facebook.com/ValaValja/

Veel

Vala Välja
Vala Välja
Delfi Tasku joogisaade “Vala välja!”. Ajakirjanikud ning amatööridest joogisnoobid Martin Hanson, Liisa Tagel ja Keiu Virro valavad edaspidi kahel-kolmel korral kuus välja parimad joogid, kutsuvad külla kohalikud napsiheerosed, baristad, baarmenid ja joogikeetjad ning üritavad saates leida vastust küsimusele “milline on kõige õigem ja parem maitse?”. Saates võtame järgmiste nädalate ja kuude ja aastate jooksul lähivaatluse alla (otseses mõttes: klaasist keelele) nii alkohoolsed kui mittealkohoolsed joogid, jagame kuulajatega joogimaailma taustalugusid, paneme proovile üksteise ja kuulajate teadmised ning kutsume külla joogieksperdid. Mõistagi soovitame parimaid leide veinirestilt, õllekastist ja kärakariiulilt, aga ka mittealkohoolsete jookide maailmast.

Hiljutised