“Vala välja!” #23: Teesordid on tihti keerulisemad kui aastakäiguveinid

JAGA:


Tahaks nautida nüansirohket jooki, mis toob mälusoppidest esile nostalgilisi mälestusi ja kannab endas nii kasvukoha pinnase, ilmastikuolude kui laagerdumisaastate aroome? Arvate, et siis tuleb võtta ligi üks vein? Mitte ilmtingimata, ka tee pakub kõike seda!

Seekordses joogisaates „Vala välja“ on meil külas Timo Einpaul, kes töötab teepoes Chado ning tutvustab tee põnevat maailma. Mekime mitut õige erineva valmistusviisi, maitsete ja mõjuga jooki ning uurime, kuidas need sünnivad ja kuidas neid kodus kõige paremini valmistada.

Timo enda teekond tee juurde sai alguse juba teismeeas, kui paljud veel eelkõige odava veiniga sõprust sõlmivad. Tema aga avastas järk-järgult, mida kõike võib pakkuda tee – maitseid, aroome, vestlusi, mõtteid, vaikust ja veel palju muud.
Nüüd tutvustab ta teemaailma ka kõigile huvilistele ja külastab aegajalt ka Taiwanil asuvat Global Tea Huti, kus elab teeõpetaja Wu De, kes tegeleb Cha Dao ehk tee teega.

Kas teie teatsite, et Tallinnas (ja tegelikult ilmselt mujal ka), leidub inimesi, kes käivad kord nädalas kambakesi vaikuses teed joomas? Kuidas valida vett? Kuidas leida endale oma tee?

Aga kuidas ühest taimest saab nii palju erinevaid jooke? Saates maitseme matchat, pu-erhi, matet, mis pole sugugi tee ning veel üht-teist. Lisaks tutvume huvitava varustusega, mida ühe tõelise tee-entusiasti kodus leiduda võib.

Küsimused, pretensioonid, pakkumised ja kommentaarid palun saata meile kirjalikult, aadressil vala@delfi.ee!

Jälgige meie tegevusi Facebookis: www.facebook.com/valavalja ja Instagramis: www.instagram.com/vala_valja_podcast

Veel

Vala Välja
Vala Välja
Delfi Tasku joogisaade “Vala välja!”. Ajakirjanikud ning amatööridest joogisnoobid Martin Hanson, Liisa Tagel ja Keiu Virro valavad edaspidi kahel-kolmel korral kuus välja parimad joogid, kutsuvad külla kohalikud napsiheerosed, baristad, baarmenid ja joogikeetjad ning üritavad saates leida vastust küsimusele “milline on kõige õigem ja parem maitse?”. Saates võtame järgmiste nädalate ja kuude ja aastate jooksul lähivaatluse alla (otseses mõttes: klaasist keelele) nii alkohoolsed kui mittealkohoolsed joogid, jagame kuulajatega joogimaailma taustalugusid, paneme proovile üksteise ja kuulajate teadmised ning kutsume külla joogieksperdid. Mõistagi soovitame parimaid leide veinirestilt, õllekastist ja kärakariiulilt, aga ka mittealkohoolsete jookide maailmast.

Hiljutised