Vala Välja! #20: kuidas näeb välja ja mis asi on Veinikino?

JAGA:


Sel korral uurime saates “Vala välja”, kuidas Tallinna ja Tartu Erinevate Tubade Klubis veini ja filme kokku klapitatakse. Viis lühifilmi, viis veini, lisaks mõlema taustalood. Nii näeb üks Veinikino seanss lühidalt kokkuvõetuna välja.

“Filmidel ja veinidel on palju ühist. Iga film räägib meile uue loo, mis eristub žanri, meeleolu, visuaali ja lõpplahenduse poolest. Samuti on igal veinil rääkida oma lugu: värvuse, aroomi ja maitsemeelte kaudu,” väidetakse Veinikino tutvustuses.

Saates on külas Veinikino filmiprogrammi koostaja, animafilmitegija Priit Tender ja sommeljee Helen Põder. Vaatame meiegi filme (mis podcasti-eetrist ei paista, mis teha, küll aga saab iga huviline neist aimu treilerite põhjal) ja mekime nelja veini, mis eelnevates Veinikinodes on olnud. Priit ja Helen räägivad lähemalt, kuidas ühest õhtust võib saada midagi, mis ärgitab ja avardab erinevaid meeli ja mille puhul (nagu veinidega ikka) pole mitte väheoluline osa ka heal seltskonnal.

Järgmised Veinikinod toimuvad 20. novembril Tallinnas ja 21. detsembril Tartus!

Küsimused, pretensioonid, pakkumised ja kommentaarid palun saata meile aadressil vala@delfi.ee. Jälgige meie tegevusi ka Facebookis, lehel www.facebook.com/valavalja.

Veel

Vala Välja
Vala Välja
Delfi Tasku joogisaade “Vala välja!”. Ajakirjanikud ning amatööridest joogisnoobid Martin Hanson, Liisa Tagel ja Keiu Virro valavad edaspidi kahel-kolmel korral kuus välja parimad joogid, kutsuvad külla kohalikud napsiheerosed, baristad, baarmenid ja joogikeetjad ning üritavad saates leida vastust küsimusele “milline on kõige õigem ja parem maitse?”. Saates võtame järgmiste nädalate ja kuude ja aastate jooksul lähivaatluse alla (otseses mõttes: klaasist keelele) nii alkohoolsed kui mittealkohoolsed joogid, jagame kuulajatega joogimaailma taustalugusid, paneme proovile üksteise ja kuulajate teadmised ning kutsume külla joogieksperdid. Mõistagi soovitame parimaid leide veinirestilt, õllekastist ja kärakariiulilt, aga ka mittealkohoolsete jookide maailmast.

Hiljutised