Vala Välja! #19: kes on cicerone ja miks teda Eestile valitakse? (Jälle toimub Eesti Joogifestival!)

JAGA:


Joogisaate “Vala välja!” järjekorras 19. saate külaliseks on meie kauaaegne sõber, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristjan Markii. Kaasa toob ta häid uudiseid, nimelt toimub 11. novembril 2019 järjekordne maitsepidu ehk Eesti joogifestival.

Juba kolmandat korda toimuval festivalil on taas kohal Eestis toodetud jookide paremik. Sinna kuuluvad nii veinid, õlled, siidrid, kangemad napsid kui ka mittealkohoolsed joogid. Enam kui 50 eksponaati on Kultuurikatlas koos vaid üheks päevaks. Kui esimesel aastal näis isetekkeline fookus olevat eelkõige maitseviinadel ja likööridel ning teisel aastal Eesti džinnil, siis seekordsel festivalil tuleks hoida silm peal (ja suu lahti) kohaliku veini mekkimiseks.

“Festivalipäev ei ole mitte maraton, vaid umbes kaks maratoni, sest toimub nii palju,” räägib Markii, kes soovitab tulla terveks päevaks ja rahulikult kõigega tutvuda. Ning vahepeal mõistagi vett vahele võtta. Lisaks võimalusele mekkida Eesti hetke parimaid jooke on toimumas ka palju muud: muu hulgas kuulutatakse välja White Guide Eesti parimad restoranid, kokteilivõistlusel osalejad peavad joogid kokku segama festivalialalt leitavast ning valitakse ka Eesti selle aasta cicerone.

Juba aastaid on Eestile omade inimeste hulgast õllesommeljeed valitud, ent sel aastal on festivali korraldajad otsustanud minna rahvusvaheliseks. Võistlema on kutsutud ka põhja- ja lõunanaabrid. Ent keda valitakse, kui valitakse parimat cicerone’t? “Cicerone tähendab rahvusvahelises joogilingos õllesommeljeed, kuid tegelikult on see midagi palju enamat,“ selgitab Kristjan Markii. “See inimene on õlletundja, õllesoovitaja, õllekelner ja õllegurmaan. Festivalil saab kõikide ees selgeks, kas eestlased saavad hakkama ka kangemas ja välismaises konkurentsis.”

Piletid festivalile on vabalt kõigile saadaval. Festivali uksel antakse pileti soetanutele klaas ja joogikupongid. Kuponge saab nende otsa saamisel ka juurde osta. Seda, kas üleüldse kuponge mekkimise vastu küsida, on aga iga eksponendi otsustada. Festivali kohta uuri lähemalt Eesti Sommeljeede Assitsiatsiooni kodulehelt või facebookist aadressil www.facebook.com/events/477188729499173/.

NB! Rõhutamist vajab, et joogisaade ja selle tegijad ei propageeri joomist, meie eesmärk on edendada Eesti joogikultuuri ning panna inimesed mõtlema, mõtestama ja valima seda, mida nad joovad. Sõbrad, alkohol kahjustab teie tervist! Olge mõõdukad, olge maitsekad ja olge mõnusad!

Küsimused, pretensioonid, pakkumised ja kommentaarid palune saata aadressile vala@delfi.ee. Jälgige meie tegevusi ka Facebookis, lehel: www.facebook.com/valavalja

Veel

Vala Välja
Vala Välja
Delfi Tasku joogisaade “Vala välja!”. Ajakirjanikud ning amatööridest joogisnoobid Martin Hanson, Liisa Tagel ja Keiu Virro valavad edaspidi kahel-kolmel korral kuus välja parimad joogid, kutsuvad külla kohalikud napsiheerosed, baristad, baarmenid ja joogikeetjad ning üritavad saates leida vastust küsimusele “milline on kõige õigem ja parem maitse?”. Saates võtame järgmiste nädalate ja kuude ja aastate jooksul lähivaatluse alla (otseses mõttes: klaasist keelele) nii alkohoolsed kui mittealkohoolsed joogid, jagame kuulajatega joogimaailma taustalugusid, paneme proovile üksteise ja kuulajate teadmised ning kutsume külla joogieksperdid. Mõistagi soovitame parimaid leide veinirestilt, õllekastist ja kärakariiulilt, aga ka mittealkohoolsete jookide maailmast.

Hiljutised