Vaba sõna saatejuht Anti Poolamets võtab Riigikogu liikme Helle-Moonika Helmega vaatluse alla EKRE ettepanekud energiakriisi lahendamiseks ning Keit-Pentus Rosimannuse kõrge lennu Euroopa Kontrollkoja suunas.

JAGA:

EKRE seisukoha järgi tuleks kiiresti lahkuda elektribörsilt ja CO2 süsteemist. Helme arvates hakatakse meile praeguste pseudolahendustega pakkuma soodushinna pähe röövellikku hinda.  Praktikas oleks võimalik elektrit müüa 4 senti kwh. Ülikõrge hinnaga energia võtab kasumid ettevõtjatelt ja maksevõime kodutarbijatelt. Kaja Kallas ootab pimesi Euroopa Komisjoni juhtnööre, kinnitas Helme. Elektritsivilisatsioon laguneb, kui juhe välja tõmmata, kuigi Eesti suudaks olla energeetiliselt iseseisev. 

Saates käsitletakse elulisi näiteid ettevõtluses alanud koondamiste ja sulgemiste lainest. Anti Poolamets tõdes, et Ukraina sõjaga samal ajal on käivitunud majandussõda oma rahva vastu. See on ohtlik ja moraali langetav.  

Helme toob välja tõsiasja, et taastuvenergia puhul kasutatakse ohtralt taastumatuid loodusvarasid, millest ei taheta pahatihti rääkida.   

Energiateema kokkuvõtteks osundatakse ka rahvatervise probleemile. On oodata, et külmad toad toovad kaasa haiguste laine. Rahvatervise nimel ei peaks Eesti hakkama päästma saksa majandust, mis oli vastutustundetult üles ehitanud vene gaasile. Saksamaa oli gaasiostude kaudu üks peamine Putini sõjamasina rahastaja ja teeb seda tänaseni. Me ei ole kohustatud Ursula von Leyeni utoopiate tõttu kuristikku kaasa tormama. 

Teise teemana käsitleb saade rahandusminister Keit-Pentus Rosimannuse skandaalset tausta. Autorollo afääriga kuulsaks saanud poliitikut püütakse suunata Euroopa tähtsaima finantskontrolli asutuse juhiks. Miks reformierakonna juhtkujud lutsukaladena karistamatult pääsevad? Kuhu jõudis Autorollo kontodelt võetud raha?“ küsib saatejuht Anti Poolamets.  

Veel

Uued Uudised taskuhääling
Uued Uudised taskuhäälinghttps://uueduudised.ee
Uued Uudised on rahvuskonservatiivset maailmavaadet kandev uudiste- ja arvamuskanal. Meie kanalis saab kuulata Mart ja Martin Helme poliitikasaadet "Räägime asjast", Andres Raidi vestlussaateid "Poolkuu Igor Gräziniga" ja "Serviti" ning Erik Boltowski riigikaitse- ja julgeolekusaadet "Si Vis Pacem"

Hiljutised