Ühtse Eesti kool ei ole muud, kui multikultuuriline silmamoondus

JAGA:

Vaba Sõna stuudios usutleb saatejuht Anti Poolamets eesti kooli kaitsjat Triin Teramäed, kes veab Facebooki gruppi „Eesti kool on eesti keele kodu.“ Triin on rahvusvahelise kogemusega turundaja, kulturoloog ja filmiasjatundja, kes on elanud aastaid Itaalias ja mujal Euroopas. Euroopa kogemus on pannud teda üha rohkem hindama meie väikese soome-ugri rahva unikaalset keelt ja kultuuri ning mõistma eesti keeleruumi koomale tõmbumise ohte. Teramäe leiab, et eestlased peaksid tundma elutervet uhkust oma rahvuse üle. Teramäe tõdes, et ka temal on olnud viimasel ajal apteegis, haiglas ja ehituspoes raskusi eestikeelse  teenuse saamisega. Triin Teramäe peab sotsiaaldemokraatide, reformierakonna ja Eesti 200 plaane eesti kooli ja keele osas  venestusmeelseteks ja vasakradikaalseteks. „Olukorras, kus isegi eesti koolide ei jätku õpetajaid, on vastutustundetu hakata neid kõrgema palgaga ära meelitama õpetajate puuduse all kannatavatest Eesti koolidest.  Kui õpetajad oleks olemas, ei oleks ka vene koolides eestikeelse õppega probleeme“ selgitab Teramäe. „Kõik liigub eestlastele hukatuslikus suunas ja varsti peame hakkama eestlastele reservaate tegema. Kui integratsioonigurud ei ole integreerimisega hakkama saanud, tahetakse eesti lapsed integratsiooni kahurilihaks muuta“ tunnistab Teramäe.  

Saates jõuti järeldusele, et ennekõike peaksime siiski lõpetama massiimmigratsiooni, sest keeleõpe ja integreerimine sellises olukorras käib Eestile üle jõu ja nn ühtse Eesti kool ei ole muud,  kui multikultuuriline silmamoondus.   Reaalsus on see, et eestlased peavad varsti hakkama eestikeelse kooli- ja keelekeskkonna otsingul hakkama uusi elukohti otsima.

Veel

Uued Uudised taskuhääling
Uued Uudised taskuhäälinghttps://uueduudised.ee
Uued Uudised on rahvuskonservatiivset maailmavaadet kandev uudiste- ja arvamuskanal. Meie kanalis saab kuulata Mart ja Martin Helme poliitikasaadet "Räägime asjast", Andres Raidi vestlussaateid "Poolkuu Igor Gräziniga" ja "Serviti" ning Erik Boltowski riigikaitse- ja julgeolekusaadet "Si Vis Pacem"

Hiljutised