Riigikaitsesaade „Si Vis Pacem…“, 03.12.2019: Jaak Valge, Anti Poolamets

JAGA:

Riigikaitse ja -julgeolekusaate “Si Vis Pacem…” külalisteks on riigikogulased Jaak Valge ja Anti Poolamets, kes lahkavad NATO probleeme ning analüüsivad rändekriisi mõju Euroopas.

Miks Prantsusmaa president Macron nimetas NATO-t ajusurmas olevaks? Miks Eestile ning ka Lätile ja Leedule ja Poolale on kriisiolukorraks hädasti vaja ka plaani B ja võibolla isegi plaane C ja D…? Saates räägitakse sellestki, miks Türgi ei toeta NATO Balti riikide ja Poola kaitseplaane.
 
Samuti räägitakse Euroopa Liidu migratsiooniprobleemidest ja globaliseerumisest. Euroopa Kontrollkoja raport rahvusvahelise kaitse saanud põgenike kohustusliku ümberjagamiskava tulemustest ei vasta sugugi poliitilistele ootustele. Puudutatakse ka tänast Eesti julgeolekuolukorda, võrreldes seda 1939. aastaga sügisega.

Saatejuht on Erik Boltowski.

Veel

Uued Uudised taskuhääling
Uued Uudised taskuhäälinghttps://uueduudised.ee
Uued Uudised on rahvuskonservatiivset maailmavaadet kandev uudiste- ja arvamuskanal. Meie kanalis saab kuulata Mart ja Martin Helme poliitikasaadet "Räägime asjast", Andres Raidi vestlussaateid "Poolkuu Igor Gräziniga" ja "Serviti" ning Erik Boltowski riigikaitse- ja julgeolekusaadet "Si Vis Pacem"

Hiljutised