#022: Martin Kuuskmann – maailma tippu jõudnud fagotivirtuoos, kes mõtleb nagu laulja

JAGA:


„Kui me oleme ühe koha peal olnud ütleme 7-10 tuhat aastat ja meid on praegu kõige rohkem kui meid iial on olnud ja meid ei ole siiani veel miljon, siis see paneb inimestele paika, mis rahvusega on tegemist.“

Meie podcasti kahekümne teise saate külaliseks on kaks korda Grammyle nomineeritud Eesti fagotivirtuoos Martin Kuuskmann. Temale on isiklikult kirjutatud 13 kontserti, kuulub maailma absoluutsesse fagotimängijate tippu, ning on tegev Denveri ülikooli Lamont School of Music fagotieriala professorina, kelle käe all õpivad järgneva põlve parimad. Martinil on väga hea huumorisoon ning eluterve lähenemine muidu üsna pingelisele graafikule.

Martini lugu algab 1990ndal aastal, kui ta läks Eestist Californiasse San Jose State ülikooli õppima, sealt edasi Yale’i ülikooli, ning lõpuks lõpetas New Yorgis asuva Manhattani muusikakooli (Manhattan School of Music). Täna on ta nõutud esineja üle terve maailma, ning arvab, et Estonia kontsrtsaal on siiski üks maailma parim.

Selles muusikale pühendatud saates räägime:

– Kuidas peale kolme aastat klarnetimängijana sai temast hoopis fagotimängija?
– Kuidas ta ise professorina oma uusi õpilasi valib?
– Miks peaks pillimängijad võtma end kui lauljaid?
– Naljaga pooleks, kuidas ta kontserditeks valmistub?
– Mis instrumendiga ta ise mängib ning milline on instumentide areng ajas?

Saade on salvestatud 26. aprillil 2017. aastal üle Facetime’i Sunnyvale’i ning Denveri vahel. Head kuulamist!

Podcasti taustamuusika: Martin Kuuskmann, Tõnu Kõrvits – “Puudutus”. Kõik õigused kaitstud.

Foto: Karl J. Kaul

Veel

Globaalsed eestlased
Globaalsed eestlased
Globaalsed eestlased” on uus veebisaade ehk podcast, eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma, ennast avada ja üksteiselt õppida. Saatejuht Rainer Sternfeld, eesti ettevõtja Silicon Valleys. Üle poole oma pea saja-aastasest eksistentsist oleme elanud võõrvõimu all. Sellest ülejäänud ajal oleme vaba rahvana saanud kaks korda demokraatlikku ühiskonda, riiki ja majandust üles ehitada, ning viimase 25 aasta jooksul oleme näinud kiiret arengut nii kodus kui maailmas meie ümber. Eestlaste liikumine vabas maailmas on andnud võimaluse panna meid proovile tippkonkurentsis erinevatel elualadel. Saatekülalisteks on rahvusvahelisel areenil tegutsevad eestlased või eesti juurtega inimesed erinevatelt elualadelt – arstid, ettevõtjad, kunstnikud, poliitikud, heliloojad, sportlased jpt. Vestleme nende elust ja tööst ning dekonstrueerime saatekülaliste mõttemaailma, töömeetodeid, lemmikraamatuid, treeningkavasid, jne. Milline on olnud märkimisväärsete globaalsete eestlaste käekäik? Kuidas nad mõtlevad ja töötavad? Mida on nad edu nimel pidanud tegema, millest loobuma? Saate läbivateks teemadeks on lisaks ka Eesti käekäik, eestlus globaliseeruvas maailmas, meie ühiskondlik küpsemine ja vabaks kasvamine, ning mida saaks igaüks oma elus teha selleks, et rahvusvahelises konkurentsis võita? Teisisõnu, podcasti eesmärk on luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma Vabariigi 100. sünnipäeva eelsel ajajärgul. Kuula saateid teel tööle või kooli, sportides, köögis kokates või lennukis 10000 meetri kõrgusel pilvede kohal.

Populaarsed

Hiljutised